Polska wersja
English version
 
Oleksandr Dracz - akordeonista i dyrygent, urodzony na Ukrainie. Zainteresował się muzyką w wieku 13 lat. Jego pierwszym nauczycielem gry na akordeonie był  ojciec - muzyk samouk. Gdy miał 14 lat zdecydował się pójść do szkoły muzycznej i po 2 latach wstąpił do Umańskiej szkoły muzycznej II stopnia, którą skończył w 1999 roku jako akordeonista i dyrygent orkiestry.  W 2001r. wstąpił do Donieckiej Akademii Muzycznej (do klasy akordeonu docenta K.Żukowa i profesora W. Awierina), którą skończył w 2006 roku. Po zakończeniu Akademii Muzycznej przyjechał do Krakowa i zaczął swoją muzyczną przygodę na terenach Polski. Zagrał setki koncertów w zespołach o bardzo szerokiej stylistyce (muzyka poważna, tango, flamenco, folk, muzyka żydowska). W 2012 roku postanowił założyć swój własny zespół „SŁOWIANY”
Iryna Dracz – wokalistka i pianistka, urodzona na Ukrainie. Zamiłowanie do muzyki, a zwłaszcza do śpiewu otrzymała od matki. Do szkoły muzycznej I stopnia poszła mając 12 lat. Wkrótce z wyróżnieniem ukończyła również szkołę II stopnia. Od 2005 do 2009 r. studiowała w Donieckiej Akademii Muzycznej na Katedrze Dyrygentury Chóralnej w klasie prof. L. S. Strelcowej. Podczas studiów była członkiem wokalnego zespołu Małgorzatka przy polskim stowarzyszeniu Polonia. Śpiewała również w cerkiewnym chórze. Po ukończeniu Akademii przeniosła się do Krakowa, gdzie razem z mężem Oleksandrem założyli zespół Słowiany.

Piotr Galiński – gitarzysta i wokalista, urodzony w Krakowie. Student V roku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 14 lat zafascynowany muzyką takich zespołów jak Red Hot Chili Peppers, AC/DC i The Darkness. Szkolił się u wielu znanych krakowskich gitarzystów, jak również w  Krakowskiej Szkole  Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Udziela się w różnych projektach muzycznych, a w wolnych chwilach zajmuje się produkcją filmów na swoim kanale youtube www.youtube.com/Vordrab). Finalista XI edycji ogólnopolskiego konkursu gitarowego "Solo Życia". W zespole Słowiany gra od 2013 roku.

Agnieszka Plewińska  -  skrzypaczka grająca różne typy muzyki.    Już w przedszkolu uparła się,  że  będzie grała na skrzypcach,  więc rodzice nie mieli wyjścia  –  pożyczyli skrzypce od sąsiada – i tak zaczęła się  jej  historia muzyczna.  Miała szczęście uczyć się w rzeszowskiej Szkole Muzycznej  II  stopnia  imienia  bardzo  lubianego  przez nią kompozytora  –  Wojciecha  Kilara.     W  Krakowie  podczas  studiów  rozwijała  swoje umiejętności  grając  w  zespołach  rockowych,  popowych,  klasycznych  ale  też solistycznie.    Aż trafiła na folk!    No i przepadła,  gra  nutki  folku z różnych zakątków świata i ma z tego dużo frajdy. Jest fanką zespołów Led Zeppelin i Beltaine.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samuel Calabuig,     francuski perkusista i wibrafonista.       Swoją przygodę z muzyka rozpoczął od gry na perkusji klasycznej.    W latach 2010-2013 uczył się gry na perkusji jazzowej i wibrafonie w Conservatoire de Musique w Montpellier.    Uczestniczył w wielu francuskich festiwalach,   gral m. in na  Festiwalu  Radia  France w  Montpellier oraz na Festiwalu Mardi Graves.    W  2006 roku  mial okazję grać w pierwszej części koncertu Chucho Valdés w Murviel-lès-Béziers (Francja).Koncertował także w wielu miejscach na poludniu Francji.    W  listopadzie  2013 roku  grał  na  antenie  radiowej  Trójki podczas koncertu  laureatów  konkursu  "Piosenkarnia".    Obecnie  jest  uczniem  Krakowskiej Akademii Muzycznej, specjalność - perkusja jazzowa na Wydziale Instrumentalnym.